Türksat Model Uydu Yarışması için son başvuru tarihi: 28 Şubat

Buradasınız

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilecek Türksat Model Uydu Yarışması için son başvurular 28 Şubat’ta yapılacak. 

Toplumun her kesiminden binlerce gencin merakla beklediği ve ilgiyle takip ettiği Türksat Model Uydu Yarışması, Eylül ayında gerçekleştirilecek. Tasarımdan üretime ve görev sonrası gözden geçirilmesine kadar uydu ve uzay projesinin tüm yönlerini içeren yarışmada POR rapor teslimi 7 Mart 2021’de, PDR rapor teslimi 2 Mayıs 2021’de, katılım belgelerinin teslimi 30 Temmuz 2021’de, QR rapor teslimi ise 15 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak.  

Öğrencilerin uydu ve uzay teknolojileri alanında kıyasıya rekabet için hazırlandığı yarışma, mühendislik alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrencilere teorik bilgiyi pratiğe dönüştürme fırsatı sunuyor ve disiplinler arası çalışma becerisi edindirmeyi amaçlıyor. 

Öğrencilerin diğer üniversite takımlarıyla tecrübe paylaşımı, sektörde faaliyet gösteren kurumlar, şirketler, uzmanlar ve mühendisler ile iletişim imkânının da sağlanacağı yarışma ile uydu ve uzay teknolojileri alanında insan kaynağı yetiştirilmesi hedefleniyor. 

Yarışma sonunda, 1. takım üyelerine 40.000 TL, 2. takım üyelerine 30.000 TL, 3. takım üyelerine 20.000 TL ödül verilecek. 

Başvuru Adresi: https://teknofest.org/

Tarih: 
20.12.2020